Skeneri
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 10 | Nivo: Kriminalističko-policijska akademija

 ПОЈАМ СКЕНЕР И ОСНОВНИ ДЕЛОВИ
Док стампање претставља један од најчешћих начина претварања дигиталних података у „нешто опипљиво“,постоји потреба и за обрнутим смером,односно пребацивање садржаја докумената у дигитални облик. За ову врсту послова користимо уређај који називамо скенер. Скенер је оптички улазни уређај који у сфери рачунарства има више значења. Појам скенер потиче од енглеске речи scanner и означава уређај који омогућава да се се цртеж,фотографија или стампани,односно рукописни текст претворе у код који одговарајући компјутерски програми могу да обраде,прикажу на екрану или одштампају.
Скенер
Скенирање слика или дигитализација слика је поступак којим се слика или неки други документ претвара у облик погодан за пренос,обраду и чување у електронском формату. Основни делови скенера су: контролна кола,носач узорка,лампа,сензор и евентуално систем огледала који рефлектовану светлост пројектују на сензор.
2.0. ИСТОРИЈСКИ РАЗВОЈ СКЕНЕРА
Скенери се могу сматрати наследницима раним телефотографских уређаја који су се састојали од ротрајућег добоша са једним фотодетектором стандардне брзине од 60 до 120 rpm а касније модели су ишли и до 240 rpm. Они су слали линеаран аналогни АМ сигнал кроз стандардну телефонску жицу ка рецептору који је синхронизовано стампао једнаким интезитетом на специјални папир. Овај систем је био у употреби у штампи од двадесетих до деведесетих година двадесетог века. Фотографије у боји су слале као три одвојене RGB слике али само у специјалним приликама услед трошкова трансмисије. Први скенери у правом смислу те реци били су добош или бубањ скенери који су се појавили 1957 год. Име су добили по кључном делу уређаја,ротирајућем цилиндру који се окретао великом брзином са скенираним објектом испред прецизне оптике која је слала сигнал вакумским цевима,односно лампама.
Прва скенирана фотографија
Већина модерних добош ротационих скенера у боји користи три одвојене лампе за раздвајање црвене,плаве и зелене боје. Само неколико фирми данас производи ротационе скенере услед скупе производње и због тога више цене у односу на друге типове,али се они и данас траже на тржишту због њихове супериорне резолуције која може ићи и до 14000 ppi ,дубине боја и економске исплатљивости.
3.0.ВРСТЕ СКЕНЕРА
Што се тиче врста скенера,постоји више класификација,али сви скенери се могу поделити на:
Ручне скенере
Стоне скенере
Пролазни скенери
Филмски скенери

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!